13 październik 2021

Nie zatrzymał się do kontroli drogowej, miał 4 zakazy kierowania pojazdami oraz niewykluczone, że kierował pod wpływem środków odurzających.

fot. KMP w Jeleniej Górze
Jeleniogórscy policjanci zatrzymali 31-latka, który nie zatrzymał się kontroli drogowej, miał 4 zakazy kierowania pojazdami, spowodował kolizję z radiowozem, a samochód, którym się poruszał nie był dopuszczony do ruchu oraz nie miał ubezpieczenia. Niewykluczone, że mężczyzna kierował będąc pod wpływem środków odurzających. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
REKLAMA

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 31-letniego mieszkańca powiatu zgorzeleckiego podejrzewanego między innymi o niezatrzymanie się do kontroli drogowej, kierowanie wbrew zakazom sądowym i spowodowanie kolizji.

12 października 2021 roku, około godziny 18.05 policjanci na ul. Polnej w Jeżowie Sudeckim zauważyli pojazd marki Volvo. Sposób jazdy kierowcy wskazywał, że mógł być on pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka. Ponadto z informacji posiadanych przez funkcjonariuszy kierujący najprawdopodobniej miał zakaz kierowania pojazdami. Postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej. Dali mu sygnał do zatrzymania, jednak kierowca nie reagował i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim mając włączone sygnały świetlne i dźwiękowe. Kierujący aby uniknąć zatrzymania uderzył w policyjny radiowóz i próbował dalej uciekać. Został zatrzymany. Kierującym okazał się 31-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego. W trakcie czynności okazało się, że mężczyzna naruszył 4 zakazy sądowe oraz niewykluczone, że kierował będąc pod wpływem narkotyków. W związku z tym pobrano mu krew do badań. Ponadto okazało się, że pojazd, którym poruszał się 31-latek nie był dopuszczony do ruchu oraz nie posiadał ubezpieczenia. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Jeżeli badanie krwi potwierdzi, że kierował pojazdem będąc pod wpływem narkotyków, odpowie on również za to przestępstwo.

podinsp. Edyta Bagrowska

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
dolnośląskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Jeleniej Górze

kiedy
2021-12-17 19:00
miejsce
Jeleniogórskie Centrum Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-01-14 18:00
miejsce
Jeleniogórskie Centrum Kultury,...
wstęp biletowany