8 październik 2021

Okazja czyni złodzieja, a ten zatrzymany przez policjantów.

W myśl zasady „okazja czyni złodzieja” działał 46-letni mężczyzna, który został zatrzymany przez jeleniogórskich policjantów. Nie unikanie on odpowiedzialności. Jest podejrzany o kradzież 4 sztuk kół do samochodu osobowego. Poniesione straty pokrzywdzony oszacował na 800 zł. Przestępstwa tego dopuścił się w warunkach, tzw. „recydywy”. Teraz za popełnione przestępstwo odpowie on przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
REKLAMA

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze ustalili, a następnie zatrzymali 46-letniego mężczyznę bez stałego miejsca zamieszkania podejrzanego o kradzież.

Jak ustalili funkcjonariusze, do zdarzenia doszło w sierpniu br. w Jeleniej Górze. Mężczyzna przejeżdżając samochodem obok prywatnej posesji zauważył leżące na niej koła do samochodu. Wykorzystał okazję, zapakował koła do auta i odjechał. Jego łupem padły 4 koła do samochodu marki Citroen o wartości 800 zł. Okazało się, że przestępstwa tego dopuścił się w warunkach, tzw. ”recydywy”.

Pokrzywdzony o kradzieży powiadomił Policję. Funkcjonariusze w oparciu o uzyskane informacje oraz na podstawie analizy z nagrań z kamer monitoringu wytypowali i zatrzymali 46-latka jako podejrzewanego o popełnienie tego czynu. Niewykluczone, że mężczyzna ma na koncie więcej podobnych czynów.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Teraz za popełnione przestępstwo odpowie on przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

podinsp. Edyta Bagrowska

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
dolnośląskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Jeleniej Górze

kiedy
2021-12-17 19:00
miejsce
Jeleniogórskie Centrum Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-01-14 18:00
miejsce
Jeleniogórskie Centrum Kultury,...
wstęp biletowany