7 październik 2021

Włamał się do budynku jednorodzinnego –został zatrzymany.

fot. KMP w Jeleniej Górze
Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który podejrzany jest o kradzież z włamaniem do budynku jednorodzinnego. Jego łupem padło mienie o wartości blisko 18 tysięcy złotych. Przestępstwa tego dopuścił się na początku grudnia ubiegłego roku podczas nieobecności właściciela budynku. Ponadto mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 19 miesięcy. Teraz za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
REKLAMA

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze ustalili, a następnie zatrzymali 33-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież z włamaniem.

Jak ustalili funkcjonariusze, do przestępstwa doszło na początku grudnia ubiegłego roku w Jeleniej Górze. Mężczyzna wykorzystał nieobecność właściciela, włamał się do budynku i go okradł. Jego łupem padło mienie o wartości blisko 18 tysięcy złotych. Był to telewizor, sprzęt AGD, obrazy i inne przedmioty.

Pokrzywdzony o przestępstwie powiadomił policję. Funkcjonariusze na podstawie zebranych w tej sprawie informacji wytypowali i zatrzymali 33-latka jako podejrzewanego o popełnienie tego czynu. Ponadto okazało się, że mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 19 miesięcy za przestępstwa przeciwko mieniu.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

33-latkowi za kradzież z włamaniem grozić może nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Po czynnościach mężczyzna został umieszczony w Areszcie Śledczym w Jeleniej Górze.

podinspektor Edyta Bagrowska

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
dolnośląskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Jeleniej Górze

kiedy
2021-12-17 19:00
miejsce
Jeleniogórskie Centrum Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-01-14 18:00
miejsce
Jeleniogórskie Centrum Kultury,...
wstęp biletowany