Zatrzymany w Kowarach z narkotykami i mimo zakazu sądowego
Zatrzymanie i kontrola drogowa
Policjanci z Komisariatu Policji w Kowarach zatrzymali 39-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego podczas kontroli drogowej. Funkcjonariusze zatrzymali samochód marki Ford, po czym w trakcie sprawdzania danych kierowcy ustalili, że prowadził pojazd mimo obowiązującego zakazu sądowego.
Ze względu na nerwowe zachowanie mężczyzny policjanci przeszukali pojazd, gdzie znaleźli plecak z marihuaną. Następnie przeszukano także miejsce zamieszkania i pomieszczenia gospodarcze zatrzymanego.
Zabezpieczone środki
W garażu oraz w miejscach przeszukanych znaleziono kolejne ilości narkotyków, w tym marihuanę i metamfetaminę. Z zabezpieczonych substancji można uzyskać łącznie ponad 1300 porcji handlowych, które trafiły do zabezpieczenia dowodowego.
Postępowanie i możliwe konsekwencje
Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Po wykonaniu dalszych czynności procesowych zostanie doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze, gdzie usłyszy zarzuty. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
„Funkcjonariusze zabezpieczyli środki odurzające, z których łącznie można uzyskać ponad 1300 porcji handlowych” - podinspektor Edyta Bagrowska
Informacja: Komenda Miejska Policji w Jeleniej Górze.
źródło informacji: KMP w Jeleniej Górze / policja.pl









