11 wrzesień 2023

Zatrzymany za kradzież i próbę kradzieży przewodów elektrycznych

zdjęcie: Zatrzymany za kradzież i próbę kradzieży przewodów elektrycznych / pixabay/2681887
Policjanci ze Szklarskiej Poręby zatrzymali mieszkańca powiatu lwóweckiego podejrzanego o przestępstwa przeciwko mieniu. Ma on na koncie kradzież i próbę kradzieży, których dopuścił się w czerwcu br. w Szklarskiej Porębie. Łączne straty pokrzywdzony podmiot oszacował na ponad 3 tysiące złotych. Teraz za popełnione czyny odpowie on przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
REKLAMA

Policjanci z Komisariatu Policji w Szklarskiej Porębie zatrzymali 36-letniego mieszkańca powiatu lwóweckiego podejrzanego o przestępstwa przeciwko mieniu.
Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna w czerwcu br. dopuścił się w Szklarskiej Porębie co najmniej dwóch przestępstw. Są to kradzież i próba kradzieży. 36-latek ma na koncie kradzież na szkodę stacji narciarskiej, skąd jego łupem padł przewód elektryczny zasilający armatki śnieżne oraz usiłował on ukraść inne przewody elektryczne od urządzeń technicznych. Łączne straty pokrzywdzony podmiot oszacował na ponad 3 tysiące złotych.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy i prowadzą czynności w kierunku odzyskania skradzionego mienia. Teraz mężczyzna za przestępstwa, o które jest podejrzany odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
podinsp. Edyta Bagrowska

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Jelenia Góra
12.7°C
wschód słońca: 07:01
zachód słońca: 18:29
Koronawirus
dolnośląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Jeleniej Górze

kiedy
2023-10-10 19:00
miejsce
Filharmonia Dolnośląska, Jelenia...
wstęp biletowany
kiedy
2023-10-10 20:00
miejsce
Klub Kwadrat, Jelenia Góra,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-10-14 16:00
miejsce
Filharmonia Dolnośląska, Jelenia...
wstęp biletowany
kiedy
2023-10-14 19:00
miejsce
Jeleniogórskie Centrum Kultury,...
wstęp biletowany