29 wrzesień 2022

Juniorki Spartakusa zwycięsko otworzyły sezon

Pod skrzydłami nowego trenera Rafała Niesobskiego juniorki Spartakusa dotarły zwycięsko do finału meczu z KKS Siechnice. W spotkaniu rozegranym w hali SP 10 jeleniogórzanki zakończyły mecz wynikiem 62:60.
Spartakus zaczął budować przewagę po pierwszej - wyrównanej kwarcie, do przerwy wynosiła ona 8 punktów (34:26). Zwiększyły ją dopiero przed decydującą odsłoną do 15 "oczek" (53:38).
Jednak mecz kosztował dużo pracy, gdyż mimo wysokiego prowadzenia, miejscowe – mając tak silnego przeciwnika - do końca musiały walczyć o przewagę.

Sailmed KSW Spartakus Jelenia Góra – KKS Siechnice 62:60 (15:17, 19:9, 19:12, 9:22)
Spartakus: Michalak 30, Kaławaj 11, Kaleta 7, A. Tomalak 5, W. Niesobska 4, M. Niesobska 4, Piasna 1, Michalska, P. Tarnawska, Nejman, Jurczak.
KKS: Hotowy 27, Słomka 12, Stolarz 10, Pastuszka 7, Kasprzyk 2, Sarnecka, Stelmach.

Kolejny mecz juniorek Spartakusa odbędzie się na wyjeździe ze Ślęzą Wrocław (2.10, godz. 10:00).