29 wrzesień 2021

Wojewoda dolnośląski: szpital tymczasowy we Wrocławiu możemy uruchomić w ciągu 12 godzin

Szpital tymczasowy we Wrocławiu przy ul. Rakietowej dla chorych na COVID-19 jesteśmy w stanie uruchomić w ciągu 12 godzin - ocenił wojewoda dolnośląski. Dodał, że na razie nie ma takiej potrzeby, by placówka działała.
REKLAMA

W rozmowie z PAP wojewoda dolnośląski potwierdził, że pod względem organizacyjnym, sprzętowym i medycznym szpital tymczasowy we Wrocławiu przy ul. Rakietowej „stoi pod parą i jest przygotowany na otwarcie”.

"Jesteśmy w stanie uruchomić pierwszy stuosobowy oddział w ciągu 12 godzin. Tam cały czas jest konserwowany i sprawdzany sprzęt, wyposażenie. Jednak przedwczesne uruchomienie placówki mogłoby dezorganizować pracę w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym przy ul. Borowskiej we Wrocławiu” - powiedział wojewoda.

W ten sposób odniósł się do faktu, że to właśnie USK jest podmiotem prowadzącym szpital tymczasowy. Pracownicy medyczni USK tworzyli też trzon załogi szpitala tymczasowego. W szczytowym okresie pandemii w szpitalu przy ul. Rakietowej było ok. 400 łóżek.

Ministerstwo Zdrowia podało w środę, że w szpitalach w całej Polsce przebywa 1566 osób z COVID-19, w tym 174 pacjentów podłączonych do respiratorów. MZ poinformowało, że dla pacjentów z COVID-19 przygotowano 6429 łóżek i 647 respiratorów.(PAP)

Autor: Roman Skiba

ros/ mhr/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
dolnośląskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Jeleniej Górze

kiedy
2021-12-17 19:00
miejsce
Jeleniogórskie Centrum Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-01-14 18:00
miejsce
Jeleniogórskie Centrum Kultury,...
wstęp biletowany