13 październik 2021

Policja jeleniogórska apeluje o ostrożność w przypadku znalezisk z okresu II Wojny Światowej.

fot. KMP w Jeleniej Górze
W kompleksie leśnym w Piechowicach, znaleziono i zabezpieczono pocisk moździerzowy z okresu II wojny światowej. Miejsce do czasu przyjazdu patrolu minerskiego z Jednostki Wojskowej w Bolesławcu zabezpieczali jeleniogórscy policjanci. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę w przypadku ujawnienia tego rodzaju znalezisk.
REKLAMA

11 października 2021 roku, w godzinach popołudniowych mężczyzna spacerujący w kompleksie leśnym w Piechowicach powiadomił oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze o znalezieniu pocisku moździerzowego z okresu II wojny światowej.

Miejsce do czasu przyjazdu saperów z jednostki Wojskowej w Bolesławcu zabezpieczali jeleniogórscy policjanci, w tym zespół rozpoznania minersko –saperskiego z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze..

Przypominamy!

Tego rodzaju znaleziska pomimo upływu lat są w dalszym ciągu bardzo niebezpieczne. Nie wolno ich odkopywać, przenosić czy rozbrajać. Takie nieodpowiedzialne zachowanie może grozić śmiercią lub poważnym uszkodzeniem ciała. W przypadku odnalezienia niewybuchu należy jak najszybciej skontaktować się z najbliższą jednostką policji. Apelujemy o ostrożność i rozwagę.

podinsp. Edyta Bagrowska

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
dolnośląskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Jeleniej Górze

kiedy
2021-12-17 19:00
miejsce
Jeleniogórskie Centrum Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-01-14 18:00
miejsce
Jeleniogórskie Centrum Kultury,...
wstęp biletowany