11 październik 2021

Ukradł kluczyki, potem auto. Okazało się, że ma również inne czyny na koncie.

Policjanci zatrzymali 18-letniego jeleniogórzanina podejrzanego o kradzież z włamaniem. Mężczyzna wykorzystał okazję, ukradł pokrzywdzonemu kluczyki do samochodu, a następnie auto. Okazało się, że jego łupem padł również jego telefon komórkowy. Odpowie on również za inne przestępstwa. Łączne straty pokrzywdzonych wynoszą blisko 40 tysięcy złotych. Teraz za popełnione przestępstwa grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
REKLAMA

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 18-letniego jeleniogórzanina podejrzanego o przestępstwa przeciwko mieniu.

Jak ustalili funkcjonariusze, 18-latek ma na koncie co najmniej 4 przestępstwa przeciwko mieniu, których dopuścił się we wrześniu br. w Jeleniej Górze. Okazało się, że wykorzystał on nieuwagę pokrzywdzonego i ukradł mu kluczyki do pojazdu marki Ford, a następnie samochód. Jego łupem oprócz kluczyków i samochodu padł również jego telefon komórkowy.

W wyniku prowadzonych czynności policjanci ustalili, że mężczyzna ma na koncie jeszcze uszkodzenie mienia oraz kradzież. 18-latek zdemolował apartament, który wynajmował oraz ukradł z niego telewizor. Łączne straty pokrzywdzonych wynoszą blisko 40 tysięcy złotych.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy oraz prowadzą czynności, których celem jest odzyskanie skradzionego mienia. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie on przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

podinspektor Edyta Bagrowska

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
dolnośląskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Jeleniej Górze

kiedy
2021-12-17 19:00
miejsce
Jeleniogórskie Centrum Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-01-14 18:00
miejsce
Jeleniogórskie Centrum Kultury,...
wstęp biletowany